10.05.2019

День пам’яті та примирення

Війна… Страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині України. Пам’ять... Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. А ми, молоде покоління, про їхні бойові подвиги, їхнє воєнне життя можемо сьогодні дізнатися тільки з розповідей ветеранів, кінофільмів, творів художньої літератури, пісень.

Фотография

Фотография

Фотография

Щороку в травні ми відзначаємо День пам’яті і примирення. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 рр. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставитися до Другої світової війни, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших.

Фотография

Фотография

7 травня учні 2-их і 3-іх курсів провели в ліцеї захід «Подвиг заради визволення», під час якого розповіли всім присутнім про те, що мільйонам людей назавжди запам’ятались важкі роки Другої світової війни. Чорною тінню фашистської навали, димом пожеж, смертю і руїнами звалились вони на нас.

Фотография

Фотография

Фотография

У цій війні загинуло близько 10 млн українців, не говорячи вже про поранених і тих, хто пропав безвісти. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Сотні тисяч матерів проводжали своїх синів на фронт. Ішли поети, талановита молодь, вчорашні школярі й школярки, але не всім судилося повернутися до рідної оселі. Учасники заходу демонстрували документальну хроніку часів Другої світової війни та кадри з кінофільмів. Хвилиною мовчання ми вшанували пам'ять загиблих в ті страшні роки. Завершився захід урочистою піснею «Перемога, свята перемога».

Фотография

Фотография

З вітальним словом звернувся до всіх присутніх директор ліцею Подзігун А.М., який разом з учнями поклав квіти до алеї героїв.

Фотография

Фотография

Ввечері 8 травня ліцеїсти прийняли участь в мітингу-реквіємі на Меморіалі Слави і запалили свічки пам’яті, вшановуючи подвиг наших земляків і всіх тих, хто не повернувся з фронтів війни.

Фотография

Фотография

Святковий день 9 травня – День пам’яті і примирення, день перемоги над фашизмом ми відзначали на святковому мітингу, який розпочався урочистою ходою керівництва району, ветеранів війни, прапороносців, оркестру, військових, представників різних організацій та шкіл. Ми несли корзини квітів та хвойні гірлянди, щоб покласти їх до пам’ятників і обелісків загиблим воїнам.

Фотография

Фотография

Всіх присутніх на мітингу біля Меморіалу Слави вітали зі святом голова Тиврівської РДА Бойко В.В., голова районної ради Красовський Я.Й., селищний голова Кицишин С.М., військовий комісар Потерлевич Р.М. Від імені учнів ліцею на святі з вітальним словом виступила учениця 2 курсу філологічного факультету Дунда Дар’я.

Фотография

Ми вітали квітами і щирим словом ветеранів війни, які поділились з нами спогадами про свій перший день великої Перемоги.

Фотография

День пам’яті і примирення - це лише часточка великої данини пошани полеглим і живим ветеранам, які своєю кров’ю відстояли нашу свободу. Мало залишилось учасників тих подій, але всі ми щиро вдячні їм.

Вшануймо своєю любов’ю до батьківщини пам’ять тих, хто загинув в роки Другої світової війни, хто звеличив нашу землю, Героїв Небесної Сотні, воїнів загиблих на Сході України у боротьбі за правду, справедливість, свободу, цілісність та єдність нашої держави.

Фотография

Фотография

Шевчук Ярослава, віце-президент ліцею