13.12.2019

Андріївські вечорниці – улюблене свято української молоді

3 давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові, доброти до української спадщини, повертається до традицій свого народу.

Фотография

Фотография

Фотография

Фотография

Одним iз свят, яке завжди відзначали нaшi батьки, діди, прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді — день Андрія. Це свято відзначається 13 грудня i вважається днем пам'яті мученицької смерті одного з дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозванного.

Фотография

Фотография

Фотография

Фотография

12 грудня учні ліцею вирішили передати звичаї та традиції Андріївських вечорниць, відтворити для всіх присутніх ігри, забави та пісні що відбуваються на вечорницях у ніч на Андрія. Учні, що проживають у гуртожитку, постали перед глядачами в ролях українських дівчат та парубків, господині, батька, кума.

Фотография

Фотография

Фотография

Згідно традицій українського народу, на Андрія дівчата займалися вечірніми гаданнями на свого судженого: вибирали хлопців з різними іменами, гадали на свічках, дзеркалі, пиріжках. У конкурсах брали участь присутні в залі юнаки, а також директор ліцею Подзігун А.М.

Крім загальної вистави Андріївських вечорниць, зі сцени лунали вітання Андріїв з днем їх ангела-охоронця, романтичні та жартівливі народні пісні, дівчата танцювали танець «Марічка». Завершилося свято традиційним кусанням калити та заключним словом директора ліцею. Цей вечір був незабутнім для ліцеїстів. Дякую усім учасникам свята.

Фотография

Фотография

Фотография

Фотография

Фотография

Фотография

Шевчук Світлана, учениця ІІ курсу природничого факультету