22.01.2019

Національна єдність – запорука державності України.

Ці слова стали епіграфом тематичного заходу до Дня Соборності України, який 22 січня підготували учні 3-го курсу природничого факультету. Саме в цей день в 1919 році Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу.

Фотография

Ліцеїсти розповіли всім присутнім в залі, що віковічна мрія – возз’єднати пошматоване тіло могутньої колись України-Русі ніколи не покидала волелюбних умів і сердець українського народу, що в різний час був поділений і уярмлений іноземними загарбниками.

Фотография

Особливого розмаху ідея возз’єднання набула в період ослаблення і розвалу Російської та Австро-Угорської імперій. Із загарбаних ними земель України утворилися самостійні, незалежні, суверенні держави – Українська Народна Республіка та Західно-Українська Народна Республіка.

Фотография

Для розгляду справи возз’єднання західноукраїнських земель в єдину Українську незалежну суверенну соборну державу в м. Станіславові 3 січня 1919 року зібралась Українська Народна Рада – найвищий законодавчий орган Західно-Української Народної Республіки. Народна Рада ЗУНР, виконуючи волю всього трудового народу Галичини, Буковини та Закарпатської України, звернулась з проханням до уряду Української Народної Республіки – включити їх території до складу Великої Соборної Української Держави.

День Злуки Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки відбувся 22 січня 1919 року. Це найвизначніше свято Незалежної Самостійної Української держави.

Учні декламували вірші О.Олеся, В.Сосюри, В.Квітневого, демонстрували всім присутнім в залі документальний фільм «Злука УНР і ЗУНР». Завершився захід виконанням Державного Гімну.

Україна відродилася на землі, на якій ще у дохристові тисячоліття створювалась ця сучасна цивілізація людства, що впродовж двотисячної християнської історії перебувала в епіцентрі глобальних планетарних процесів. Український народ – багатовіковий борець за право бути господарем на землі своїх предків і спадкоємець багатотисячної цивілізації.

Фотография

Україна – унікальний національно-державницький феномен, без якого уже немислиме політичне обличчя планети у ХХІ столітті.

Фотография

Баклаженко І.М. Класний керівник 3-го курсу природничого факультету