24.01.2019

Вшанування 80-ї річниці з дня народження В.М.Рудого

24 січня в актовій залі Тиврівського ліцею-інтернату відбулося вшанування пам’яті краєзнавця, поета, прозаїка, журналіста, громадського діяча, кавалера ордена «За заслуги ІІІ ступеня» Василя Рудого з нагоди 80-річчя з дня його народження. Захід був організований з ініціативи друзів та послідовників поета – Іванишиної В.Б., Суверток І.Г., Коротинської Л.Д. та при підтримці начальника управління освіти, молоді та спорту Тиврівської РДА Касянчук Л.Л. Виконуюча обов’язки завідувача методкабінетом відділу освіти Грицишина Н.С. була головним сценаристом заходу.

Фотография

Фотография

Фотография

Розпочалась урочиста програма піснею «Роде наш красний» у виконанні учениці Тиврівської ЗОШ І-ІІІ ст. Колєснік Валерії і віршем вчителя початкових класів Кузьмич І.М. «Люди – свічки». Начальник управління освіти, молоді та спорту Тиврівської РДА Касянчук Л.Л. привітала учасників та гостей заходу і запросила всіх пройтися сторінками життя нашого земляка і розкрити його різносторонню громадську діяльність.

Фотография

Фотография

Ведучі, учні ліцею Кухар Леся і Литвинюк Олександр, розповіли глядачам про життєвий і творчий шлях В.Рудого, демонстрували біографічні фото-, відеоматеріали і запросили до слова гостей заходу.

Фотография

Фотография

Редактор районної газети «Маяк» Усатюк В.В. поділився спогадами про 20-річну співпрацю з поетом та про те, як збиралися матеріали про страшні роки голодоморів на Україні, що ввійшли до збірки «Розіп’ята Тиврівщина».

Фотография

Депутат обласної ради, провідний методист обласного центру народної творчості Дмитренко Ж.В. декламувала свій вірш, присвячений В.Рудому і закликала молодь шанувати людей, які присвятили своє життя громадській та дослідницькій діяльності.

Фотография

Голова Вінницької спілки письменників Андрій Стєбелєв розповів про співпрацю з Василем Михайловичем над виданням поетичних альманахів, про свої враження від знайомства з ним та передав вітання всім присутнім від письменників Вінничини.

Фотография

Колега по роботі Шимко Л.М. поділилась спогадами про роботу В.Рудого в Тиврівському архіві та збір матеріалів про історію Тиврівщини.

Фотография

Учні Тиврівського ліцею Довгополий Максим, Олійник Олександр, Туржанська Вікторія, Персюк Аліна декламували вірші з різних збірок поета.

Поетична збірка автора «Протистояння» була присвячена загиблим землякам-афганцям. Учні ЗОШ І-ІІ ст. с. Жахнівка презентували поезії про загиблих воїнів нашого краю, а хореографічний колектив «Сейл денс фемілі» під керівництвом Лученко О.В. подарував глядачам композицію «Не твоя війна».

Фотография

Фотография

Фотография

Поетеса Тиврівського краю Коротинська Л.Д. розповіла про книгу «Дорога крізь забуття», про історію села Василівки і закликала учнів читати твори нашого земляка. Громадський діяч Суверток І.Г. повідомила про дослідження Василем Михайловичем голодоморів на Тиврівщині та про створення книг «Тричі розп’ята Тиврівщина» і «Родина». Історія наших предків була основною темою завершальної трилогії В.Рудого, до якої ввійшли книги «Роде наш красний», «Око роду» та «Містифікація тисячоліть». Про роботу автора над трилогією розповів Суверток Г.О., який в своїй книзі «Ми – тиверці» укомплектував рукописні матеріали Василя Михайловича.

Фотография

Фотография

Керівник обласної організації «Берегиня» Іванишина В.Б., яка стояла біля витоків заснування «Молодої Подільської Січі» на Вінничині, повідомила про співпрацю з В.Рудим в організації діяльності козацького руху на Тиврівщині і вручила представникам козацького рою ліцею та учасникам заходу пам’ятні подарунки.

Фотография

Фотография

Фотография

Фотография

Фотография

Керівник музею «Слава» смт Сутиски, краєзнавець Тамтура А.В. привітав всіх присутніх в залі і поділився своїми спогадами про дослідницьку діяльність Василя Михайловича.

Заступник керуючого справами – начальник відділу зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Тиврівської районної ради Киришов В.В. звернувся до присутніх з поетичним словом і в своєму виступі зазначив, що за творами Василя Михайловича можна вивчати історію минулого і сьогодення, що сторінки його книг – це глибокий зміст життя, це досвід, який автор хотів передати нащадкам.

Фотография

Завершився захід художнім номером учнів 4 класу Тиврівської ЗОШ І-ІІІ ст., які декламували вірш «Ми - тиверці». А солістки Тиврівського ліцею Білозуб Ольга і Завальницька Ярослава подарували всім присутнім в залі пісню «Україна-ненька».

Фотография

Такі заходи сприяють розвитку в учнів патріотичних почуттів та формуванню інтересу до вивчення історії рідного краю.

Роктанен Т.Т. заступник директора Тиврівського ліцею з виховної роботи