29.01.2019

Тематична лінійка до Дня пам’яті Героїв Крут

29 січня учні 3-го курсу філологічного факультету провели тематичну лінійку, яка була присвячена пам’яті молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Учні розповіли про події січня 1918 року, продемонстрували всім присутнім на заході документальний фільм «Бій під Крутами».

Фотография

300 українських юнаків - добровольців виступили на захист Української Народної Республіки і прийняли на засніженому полі нерівний бій із майже п’ятитисячною армією більшовиків. Основу українських добровольців складали бійці Юнацької школи ім. Б.Хмельницького та Студентського куреня імені Українських Січових Стрільців – переважно студенти Київського університету, Київського політехнічного інституту та учні старших класів київських гімназій.

Фотография

Трагічна загибель студентського куреня стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Подвиг українських юнаків, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.

Фотография

Такі заходи виховують в учнів патріотичні почуття, не дають забувати українцям про минуле своєї Батьківщини. Вони мотивують нас робити нашу державу кращою, обороняти її від ворогів, захищати її цілісність, прагнути мирного життя. Пам’ять про героїв Крут назавжди залишиться в наших серцях.

Любіть Україну, як вірні сини, Віддати життя їй готові, Як юні сини, що життя віддали Під Крутами всі, як Герої

Завальницька Ярослава учениця 3-го курсу філологічного факультету