Лавров Валерій Олексійович - учитель історії та правознавства.

Особистий сайт: http://lavrov.hol.es/

e-mail: vlavrov1966@ukr.net

Педагогічний стаж роботи : з 1989 року ( 26 років)

Робота в Тиврівському ліцеї: з 2008 року

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії.

Педагогічне звання: учитель-методист.

Нагороди та відзнаки: почесна грамота Вінницької обласної державної адміністрації та обласної ради; грамоти управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації ;грамоти відділу освіти Тиврівської райдержадміністрації.

Життєве кредо: «Aut viam inveniam, aut faciam.» - «Або знайду дорогу, або прокладу її сам.» (латинське прислів’я).

Педагогічне кредо: «Вміння знаходити обдарованих та здібних дітей-талант, вміння їх вирощувати-мистецтво. Але найважливішим є виховання справжньої людини!».

Життєвий опис: закінчив у 1983 році Носковецьку середню школу та поступив на історичний факультет Вінницького педагогічного інституту ім. М. Островсь-кого, який у 1990 році успішно закінчив.

У 1984-1986 роках проходив військову службу в Збройних Силах СРСР.

Педагогічну діяльність розпочав у 1989 році учителем історії та правознавства середньої загальноосвітньої школи № 3 м. Жмеринки.

З 1998 року по 2006 рік працював директором загальноосвітнього навчально -виховного комплексу « Дитячий садок-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з колегіумом» №4 м. Жмеринки.

У 2006-2008 роках працював директором міжшкільного навчально-виробничого комбінату м. Жмеринки.

З вересня 2008 року працює у ліцеї учителем історії та правознавства.

За роки роботи в ліцеї Лавров В.О. виявив високий рівень професіоналізму, ініціативи, творчості, досконало володіє ефективними формами , методами організації навчально-виховного процесу. Добре знає вимоги сучасних програм, приділяє велику увагу вихованню загальнолюдської моралі та патріотизму, любові до своєї Батьківщини. Здійснює нестандартний підхід до проведення уроків та тісний зв’язок з сучасністю і життям. Створює на уроках сприятливий морально-психологічний клімат, який допомагає учням краще сприймати навчальний матеріал з історії.

Переможці МАН - 2011 р (кафедра суспільних наук) з викладачами закладу.

Лавров В.О. та Красовський Я.Й. з учнями ліцею- переможцями конкурсу «Юний історик - 2011 р».

Валерій Олексійович працює над методичною темою: «Використання інформаційно-комунікаційних технологій у процесі викладання суспільних дисциплін», впроваджує в навчання інформаційні технології, розробив ряд електронних посібників тематичного оцінювання з історії України. Видав методичні посібники «Використання мультимедійних технологій на уроках гуманітарного циклу», «Електронний методичний посібник «Мультимедійні матеріали з історії України. 8клас». Дані методичні посібники схвалені та рекомендовані до використання в роботі науково-методичною радою Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників.

У роботі вчитель застосовує активні форми навчання: групові, індивідуальні, колективні, а також різні типи уроків (уроки-семінари, уроки-лекції, уроки-презентації, нестандартні уроки), використовує різні методи та засоби навчання (словесні, наочні, учнівські презентації). Найбільш ефективними в роботі вчителя є підходи, які направлені на те, щоб залучати учнів до активного, спільного і заснованого на критичному аналізі навчання.

Лавров В.О. використовує у своїй роботі педагогічні форми і методи, що включають у себе спільну групову роботу, дебати, моделювання, рольові ігри, дискусії, індивідуальні й групові творчі роботи. Ці методи навчання не тільки підвищують інтерес учнів до предмету, але й забезпечують глибоке засвоєння змісту, вироблення навичок і відданість загальнолюдським цінностям.

Велику увагу вчитель приділяє підготовці учнів до предметних олімпіад. Щорічно має переможців та призерів різних етапів Всеукраїнської олімпіади з історії та правознавства.

Кожного року учні 4-х курсів пишуть і захищають науково-дослідницькі роботи з історії та правознавства. 9 учнів 4-х курсів стали переможцями ІІ етапу Всеукраїнського захисту науково-дослідницьких робіт Вінницького територіального відділення МАН, 1 учениця стала переможцем ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН у місті Києві (Діденко Наталія-ІІІ місце з всесвітньої історії).

Вчитель забезпечує високу результативність праці, вимогливий педагог, користується авторитетом серед учнів, батьків, колег, постійно перебуває в творчому пошуку нових форм та методів викладання історії і правознавства.

Представлення кабінету історії та правознавства, 2013 р.

Під час проведення уроку( 2 курс гуманітарного факультету), 2012 р.